Helicopter
Pin

Giriş Katında Sizi Çok Güzel Bir Fuaye Karşılıyor

Konum Beytepe

Proje Bilgileri

Konum Beytepe; Ankara’nın en özel bölgesinde cephesinde klasik mimarinin oran, orantı ve düzen prensiplerinden beslenmekle birlikte modern çizgilere sahip simge bir yapı olarak tasarlandı.

Konum Beytepe

Proje Bilgileri

Yapının karmaşadan uzak, sade ve net çizgileri sadece günümüze ait olanı değil, geçmişten gelen ve geleceğe taşınacak bir şıklığı barındırıyor. Yapının tepesinde yer alan helikopter pisti ise yalnızca bir ulaşım seçeneği sunmakla kalmıyor, aynı zamanda onu taçlandıran bir öğeye dönüşüyor.

Türkiye’nin önde gelen tasarım firmalarından biri olan Ven Mimarlık; hayata geçirdiği çeşitli projelerle ulusal ve uluslararası birçok prestijli ödülün sahibi oldu. Bu başarının temelinde tasarımın her aşamasında gösterilen titiz, yaratıcı ve estetik yaklaşım ile birbirinden farklı yetkinliklere sahip deneyimli profesyonellerden oluşan bir ekip yer alıyor. Konum Beytepe projesinde daire içlerinde oluşturulan plan şemaları, kullanılan malzemeler ile detaylarda yakalanan zenginlik ve kalite bu konuda yıllardır oluşmuş deneyimin birer yansıması. Konum Beytepe’de gün ışığı ve çevre manzarasıyla beslenen fonksiyonel mekânlar, modern yaşamın şartlarını en iyi şekilde karşılamak üzere tasarlandı.

Konum Beytepe mekânlarının tasarımı ve sunduğu yaşam kalitesi ile yeni bir standardı tanımlıyor.

Konum Beytepe

Proje Bilgileri

Peyzaj alanıyla paralel uzanan lineer mekân yüksek hacmi ile görkemli bir mekânsal deneyim sunuyor. Fuaye; bir yandan sizleri kapalı yüzme havuzu, fitness merkezi, sinema salonu, çocuk oyun odası gibi sosyal alanlarla buluştururken, diğer yandan açık spor alanları ve peyzaj alanlarına yönlendiriyor.

Konum Beytepe’deki kapalı sosyal alanların hepsi gün ışığı alan ve peyzaja açılan mekânlar olarak tasarlandı. Modern ve seçkin bir iç mimari tasarımla planlanan sosyal alanlar panoramik camlarla görsel ve fiziksel olarak peyzaj alanlarına bağlandı.

Fuaye alanından ulaşılan üç ayrı asansör kulesi, farklı tiplerdeki daireler için özelleşmiş ulaşım imkanı sağlıyor. Fuayenin başında ve sonunda bulunan asansör kulelerinden ayrı ayrı 5+2 ve 4+2 dairelere ulaşılıyor. Bu dairelere ulaşım her daire için kendine özel bir asansör holü olacak şekilde kurgulandı. Ortadaki asansör kulesi ise 3+1 ve 2+1 dairelere hizmet veriyor.